KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15816282
*
nr 1581 6282
Håkan Engström
(1908-1987), Sverige
Oljemålning, Kustlandskap. Signerad. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 37x37 cm
Håkan Engström, svensk bildkonstnär född 1908, död 1987 .
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 november 2023
kl 20:01:18
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/11 00:49:46
1
700 kr
27/11 19:43:39
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Håkan Engström
Håkan Engström, svensk bildkonstnär född 1908, död 1987 .
Läs mer om HÃ¥kan Engström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: håkan engström kust kustlandskap landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:50
*
Håkan Engström
Håkan Engström, svensk bildkonstnär född 1908, död 1987 .
Läs mer om HÃ¥kan Engström
nr 1581 6282
Håkan Engström
(1908-1987), Sverige
Oljemålning, Kustlandskap. Signerad. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 37x37 cm
Håkan Engström, svensk bildkonstnär född 1908, död 1987 .
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 november 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/11 00:49:46 | 1 | 700 kr |
27/11 19:43:39 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Håkan Engström
HÃ¥kan Engström, svensk bildkonstnär född 1908, död 1987 .Läs mer om HÃ¥kan Engström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: håkan engström kust kustlandskap landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:50